לאתר להקת מחול בת-שבע English   |
סיפורים
רלף גולדמן: "מ-64 ניהלתי בניו-יורק את קרן תרבות אמריקה-ישראל, שישבה ברחוב 51 5151W. נחמיה ארגוב, שהיה השליש של בן גוריון..." לסיפור המלא >
רות לרמן: "זה היה שיא המאוויים. שיא השיאים. פתאום נודע שבת-שבע רוצה להקים להקה. ומרתה גרהם תבוא לארץ ויהיו בחינות כניסה..." לסיפור המלא >
דני בינסטד: "למדתי בלט בלונדון בביה"ס של ניקולס לגט מהאסכולה רוסית ובביה"ס של הרויאל בלט. על הבמה הרגשתי תמיד חופשי..." לסיפור המלא >
/
/

רעיון משוגע - להקת בת-שבע

רנה שינפלד: "להקת בת-שבע הוקמה בשיחת טלפון מהגברת בת-שבע דה רוטשילד שאמרה: "יש לי רעיון משוגע להקים להקה, ונקרא לה בת-שבע..."

לסיפור המלא

"לא היינו צריכים לעשות חלטורות!"

רות לרמן: "זה היה שיא המאוויים. שיא השיאים. פתאום נודע שבת-שבע רוצה להקים להקה. ומרתה גרהם תבוא לארץ ויהיו בחינות כניסה..."

לסיפור המלא

"I see that your art comes from those"

דני בינסטד: "למדתי בלט בלונדון בביה"ס של ניקולס לגט מהאסכולה רוסית ובביה"ס של הרויאל בלט. על הבמה הרגשתי תמיד חופשי..."

לסיפור המלא

הגירושין והשם

רלף גולדמן: "מ-64 ניהלתי בניו-יורק את קרן תרבות אמריקה-ישראל, שישבה ברחוב 51 5151W. נחמיה ארגוב, שהיה השליש של בן גוריון..."

לסיפור המלא

בניית התפאורות

זאב הלפרין: "הקמתי תפאורות בקאמרי ובעוד מקומות, אבל בבת-שבע העבודה הייתה צריכה להיות מאד מדויקת כי הרקדנים רקדו על התפאורה ממש..."

לסיפור המלא

הלוגו של הלהקה

דן רייזינגר: "יום אחד הגיע אלי לסטודיו שמואל שי וסיפר שיש לו לקוחה חשובה שמקימה 'תיאטרון-בלט'. הוא הפגיש אותי עם בת-שבע דה רוטשילד..."

לסיפור המלא

על יצירת התפאורות ומרתה גרהם

אבי אלון: "נפגשנו עם דני קרוון, גם הוא יוצא השומר הצעיר, שהיה מעצב את התפאורות של הלהקה והוא אמר "בוא תהיה מנהל ייצור". שאלתי "מה זה?" ודני ענה: "בהמשך תלמד".

לסיפור המלא