לאתר להקת מחול בת-שבע English   |

אנשים רשימה אלפבתית

א / ב / ג / ד / ה / ו / ז / ח / ט / י / כ / ל / מ / נ / ס / ע / פ / צ / ק / ר / ש / ת /

גדעון פז

הבא הקודם
ביוגרפיה

גדעון פז (- )


מנכ"ל לשעבר של קרן התרבות אמריקה-ישראל, יועץ אמנותי לגופים שונים, עורך דין במקצועו. שימש במשך שנים עוזר לציר הכלכלי של ישראל בניו-יורק ונציג משרד האוצר הישראלי בארצות הברית. עם סיום תפקידו, ב-1965, מונה לתפקיד מנהל קרן התרבות אמריקה-ישראל בניו-יורק. בשובו ארצה חמש שנים מאוחר יותר המשיך לנהל את הקרן בארץ.
בשנות ה-80 פרש פז מהתפקיד, ניהל את פסטיבל האביב בירושלים ומאוחר יותר היה מנכ"ל פסטיבל ישראל ועמד בראש התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. ב-1984 יזם את תחרות גוונים במחול עם הבמאית והכוריאוגרפית אלִידַע גֵרָא, בזמנו מנהלת המדור למחול באמנות לעם. בד בבד עסק פז באמרגנות ובין האמנים הרבים שאותם הביא לישראל היו גם להקת המחול של פינה באוש, מוריס בז'אר ובלט שטוטגרט. בשנת 2000 התבקש פז לחזור ולנהל את קרן התרבות אמריקה-ישראל בארץ, ושימש בה מנכ"ל עד לשנת 2007.,
פז ישב בוועדות ציבוריות רבות. בין השאר היה חבר בוועדה שמינתה לאה פורת-גור לבחינת התכנות האיחוד בין להקת בת-שבע ולהקת בת-דור ב-1974. בעקבות המלצות הוועדה הפכה להקת בת-שבע לגוף ציבורי הנתמך על ידי משרד החינוך והתרבות וקרן התרבות אמריקה-ישראל. פז היה חבר המועצה ציבורית של להקת בת-שבע שנים רבות.

קישורים חיצוניים

Ynet, 23/09/2007

הצג